Zawiadamiamy, że w zakładce <Pliki do pobrania>  zamieściliśmy Harmonogram bezpłatnego odbioru odpadów wielkogabarytowych w styczniu 2018r. 

Aby zapobiec powstawaniu niepotrzebnego bałaganu, odpady należy wystawiać przy boksach śmietnikowych nie wcześniej niż 24 godziny przed terminem wynikającym z harmonogramu zbiórki. Jeżeli mamy do oddania wielkogabaryty poza terminem zbiórki, należy je odwieźć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który przyjmie je bezpłatnie.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Jeleniej Górze znajduje się przy ul. Wolności 161/163 (teren bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.).

PSZOK przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 oraz w każdą sobotę w godzinach 8.00-14.00, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy odpady o dużych lub nietypowych rozmiarach, takie jak: meble (np. wersalki, fotele, szafy, stoły, krzesła, komody), dywany i wykładziny, wózki dziecięce, materace, kołdry, poduszki, rowery, narty, zabawki dużych rozmiarów, walizki, suszarki do odzieży, deski do prasowania, a także inne plastikowe, metalowe lub drewniane artykuły gospodarstwa domowego.

Pamiętajmy, że do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się odpadów budowlanych, rozbiórkowych i sanitarnych takich jak okna, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, gruz. Części samochodowe (np. zderzaki), które również nie są odpadami wielkogabarytowymi należy przekazywać we własnym zakresie do stacji demontażu pojazdów. Konieczność wniesienia opłaty oraz wysokość opłaty za przyjęcie odpadów, może się różnic w zależności od rodzaju odpadów.