Zawiadamiamy, że w MENU <Pliki do pobrania> zamieszczono harmonogram bezpłatnego odbioru odpadów wielkogabarytowych w okresie od lutego 2018r.  do grudnia 2018r.

Przypominamy, że aby zapobiec powstawaniu niepotrzebnego bałaganu, odpady należy wystawiać przy boksach śmietnikowych nie wcześniej niż 24 godziny przed terminem wynikającym z harmonogramu zbiórki.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy odpady o dużych lub nietypowych rozmiarach, takie jak: meble (np. wersalki, fotele, szafy, stoły, krzesła, komody), dywany i wykładziny, wózki dziecięce, materace, kołdry, poduszki, rowery, narty, zabawki dużych rozmiarów, walizki, suszarki do odzieży, deski do prasowania, a także inne plastikowe, metalowe lub drewniane artykuły gospodarstwa domowego.

Pamiętajmy, że do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się odpadów budowlanych, rozbiórkowych i sanitarnych takich jak okna, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, gruz. Części samochodowe (np. zderzaki), które również nie są odpadami wielkogabarytowymi należy przekazywać we własnym zakresie do stacji demontażu pojazdów.